Opublikowano: 14.12.2018 10:04 Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 19:18

Jesienią i zimą należy jak najlepiej przygotować wózek do bezpiecznych spacerów w chłodniejszej temperaturze. Co powinien zawierać każdy wózek spacerowy i czy warto jest spacerować z dzieckiem podczas zimna?


Spacerowanie i wózek dziecięcy

Oczywiście, spacer chłodną porą jest wręcz wskazany! Nie może być jednak zbyt silnych mrozów na dworze. Jesienią i zimą powietrze jest wolne od alergenów, więc chłód świetnie hartuje każdy organizm. Należy pamiętać jednak o wózku, który powinien spełniać inne warunki niż modele letnie.

Przede wszystkim, najlepszy będzie wówczas wózek czterokołowy, dzięki któremu łatwiej spaceruje się po nierównej i pokrytej śniegiem nawierzchni – prościej też utrzymać z nim równowagę. Możesz zdecydować się na jego ciemny kolor, ponieważ na nieco ciemniejszym tle nie widać chociażby zacieków wody, gdy wózek ochlapie np. nieuważny kierowca. Tapicerka powinna być wykonana z odpornego na zabrudzenia materiału – łatwiej ją wówczas wyczyścić, nie zdejmując do tego celu całego obicia.


Pozostałe ważne funkcje wózka

Istotną rzeczą jest aluminiowy stelaż, ponieważ jest ponad połowę lżejszy niż ten żelazny. Lżejszy wózek to lżejszy… spacer! Dodatkowo aluminium jest odporne na korozję, więc wózek można przechowywać niemalże wszędzie. Gondola powinna służyć przez pierwsze miesiące życia pociechy, zatem powinna mieć jak najwyższe boki – dzięki nim lepiej ochroni maluszka przed wiatrem. Koła z kolei muszą być duże i pompowane, ponieważ łatwiej będzie się na nich prowadzić wózek. Niestety, ale małe koła mogą ugrzęznąć w ukrytej pod powierzchnią kałuży dziurze!

Ważne w wózku są także amortyzatory, najlepiej sprężynowe. Mają one bowiem twarde zawieszenie, a więc nie podskakują na każdym najmniejszym wyboju. Pamiętaj również o elementach odblaskowych! Jeżeli wychodzisz na spacer po ciemku a na dworze mocno mży, niestety możesz być z wózkiem niewidoczna. Lepiej się zatem zabezpieczyć w odblaski, aby spokojnie spacerować wzdłuż ruchliwych ulic bądź na słabo oświetlonym terenie.


Szukasz wózka dziecięcego dla swojego malucha? Zobacz wózki dziecięce w ofercie ogłoszeń Clixs w kategorii WÓZKI DZIECIĘCE!Poprzedni wpis Następny wpis

0

Dodaj aplikację Clixs.pl do ekranu głównego na urządzeniu mobilnym