Opublikowano: 07.01.2019 09:18 Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 19:18


Zdarza się, że chcielibyśmy naprawić coś samemu lub zamontować urządzenia, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy, ale sama charakterystyka pracy może wymagać uprawnień oraz specjalnych urządzeń, dzięki którym wykonywane czynności pozwolą na zachowanie bezpieczeństwa i zdrowia zarówno swojego i otoczenia. Chcielibyśmy wykonać samodzielnie drobny remont dachu, okna dachowego, zamontować antenę satelitarną lub telewizyjną. Zakładając, że znamy się na tym, co chcemy wykonać sięgamy po drabinę i próbujemy najtańszym kosztem wykonać prace, które powinny nas odpowiednio zabezpieczyć przed upadkiem poprzez poślizgnięcie, większy powiew wiatru lub inny czynnik od nas niezależny. 


Decydujemy się wynająć podnośnik koszowy lub zwyżkę, aby móc wykonać pracę. W porządku. Warto jednak pamiętać, że samo wynajęcie fachowego sprzętu nie wystarczy. Dlaczego? Ponieważ aby bezpiecznie wykonywać prace na dachu lub każdej innej nawierzchni poza koszem, należy zaopatrzyć się w specjalne szelki bezpieczeństwa, przypięte mocną liną do kosza. Takie rozwiązanie uchroni nas przed upadkiem z dachu oraz innymi urazami, ponieważ wystarczająco dopasowana długość liny zapewni bezpieczeństwo. Jeżeli zdecydujemy się na fachowca, którego zatrudnimy wraz z wynajęciem podnośnika koszowego zapewnimy sobie maksymalne bezpieczeństwo i nie narazimy się na konsekwencje w razie jakiegokolwiek wypadku podczas pracy. Dlaczego? Ponieważ specjalista pracujący na wysokościach posiada dodatkowo odpowiednie uprawnienia, dzięki którym może wykonywać taką pracę.


Czy warto samemu podejmować się prac na wysokościach? Nie! Jeżeli nie posiadamy odpowiednich uprawnień i wiedzy w tym zakresie, nie powinniśmy w ogóle o tym myśleć. Wynajem podnośnika koszowego lub zwyżki nie gwarantuje nam bezpieczeństwa. To urządzenia, które wyłącznie wspomagają bezpieczną pracę, dlatego warto myśleć zdroworozsądkowo i zamiast spędzić czas w szpitalu, cieszyć się dobrze wykonaną pracą przez specjalistę.


Chcesz znaleźć firmę, która pomoże Ci w pracach na wysokości? Zobacz nasze ogłoszenia! W dziale USŁUGI z pewnością odnajdziesz firmę, dzięki której zrealizujesz prace na wysokościach.
Poprzedni wpis Następny wpis

0

Dodaj aplikację Clixs.pl do ekranu głównego na urządzeniu mobilnym