Opublikowano: 15.11.2018 19:50 Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 19:18

Wybierasz się na wakacje, weekendowy wypad lub w podróż służbową? Niezależnie od motywu wyprawy, należy pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji noclegu w danym miejscu. Pamiętaj jednak, że przed podjęciem ostatecznej decyzji co do miejsca noclegowego należy zastanowić się nad tym, o co można zapytać właściciela hotelu, pensjonatu czy apartamentu – dzięki temu, unikniesz przypadkowego rozczarowania.


Ile kosztuje nocleg?

Pytanie o ceny noclegu jest kluczową kwestią jego rezerwacji. Często jest bowiem tak, że ceny te ulegają zmianie i nie są stałe – wszystko zależy od standardu pokoju, ilości kwaterujących się osób czy terminu (w sezonie wakacyjnym zazwyczaj noclegi są droższe). Warto więc zapytać o dokładną cenę obiektu, ponieważ przy dłuższych pobytach może ona znacznie się… Obniżyć!


Jak mogę zapłacić?

Zaliczka często jest wymaganą częścią zapłaty za nocleg w danym miejscu – zabezpiecza ona obiekt przed naszą ewentualną rezygnacją, a dla osoby nocującej jest zapewnieniem o należnym miejscu do spania w wybranym terminie. Koniecznie zapytać więc trzeba o kwotę zaliczki, a także termin jej wpłaty. Należy pamiętać, że zaliczki są bezzwrotne! Przy okazji, warto również dowiedzieć się, w jakiej formie możesz rozliczyć się z reszty kosztów swojego pobytu – hotele czy apartamenty posiadają bowiem bardzo zróżnicowaną możliwość zapłaty za obiekt noclegowy. Dopytaj więc właścicieli, czy preferują płatność kartą, przelewem bankowym lub gotówką, po przyjeździe na miejsce.


Czy pokój będzie dostępny? Jaki będzie jego standard?

Najczęściej, miejsca noclegowe widoczne są na stronie danego obiektu, wraz z ich zdjęciami i dostępnością w danym terminie. Jeżeli nie ma jednak żadnej informacji na temat konkretnych dat rezerwacji, a któryś pokój szczególnie się Tobie spodobał, zapytaj o możliwość zakwaterowania w nim! Im wcześniej zacznie się organizację noclegu, tym większe prawdopodobieństwo otrzymania go w wybranym miejscu oraz w pasującym terminie. Warto również podpytać o dokładne wyposażenie danego pokoju, apartamentu czy domu wypoczynkowego. Jeżeli zależy Tobie na konkretnej rzeczy, jak sejf, suszarka do włosów czy wifi, koniecznie zapytaj o to właścicieli, żeby nie rozczarować się od razu po przyjeździe!
Poprzedni wpis Następny wpis

0

Dodaj aplikację Clixs.pl do ekranu głównego na urządzeniu mobilnym