Opublikowano: 11.04.2019 06:03 Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 19:18

Kiedy wiosna na dobre się rozkręca, warto wyjść na świeże powietrze i spędzić tam trochę czasu ze swoimi dziećmi. Pomysłów na wspaniałe, rodzinne popołudnie jest naprawdę wiele.  Jakie wspólne zabawy będą najlepsze?


Boule i gra w kapsle

Do gry potrzebować będziecie kawałka utwardzonej ziemi (ewentualnie z drobnym żwirem), a także zestawu specjalnych kul do gry w boule. Generalnie w zabawie chodzi o to, aby tak rzucać swoimi kulami tak, by znalazły się one najbliżej tej kuli, którą wyrzucicie w przestrzeń na samym początku gry. Za pomocą kul można także odtrącać kule… przeciwnika! Alternatywą będzie gra w kapsle – mogą to być kapsle np. od butelek, które obciążycie plasteliną (lub woskiem), nakleicie na nie kolorowe flagi i… zaczniecie grać! Narysujcie kredą trasę pełną pułapek i poprowadźcie wyścig – kto pierwszy, ten lepszy!


Puszczanie latawców

To zabawa, która z całą pewnością spodoba się wszystkim dzieciom! Latawiec nie jest drogi i może bawić się nim każdy, kto tylko nauczy się go… puszczać. Zabawa między blokami nie będzie zbyt dobrym pomysłem, więc lepiej wybrać się do pobliskiego parku bądź na boisko. Kupcie np. latawiec dwulinkowy, jeżeli chcecie sterować zabawką bądź jednolinkowy, gdy chcecie go tylko puszczać w powietrze. Jedna osoba będzie mogła trzymać latawiec dziobem do góry, a druga rozwijać linki i stanąć tyłem do wiatru. Zgrajcie Wasze ruchy i… ruszajcie do startu!


Guma do skakania i rzuty na rzepki

Z dziećmi warto zagrać również w klasyczną gumę – może wymyślicie razem jakieś nowe figury? Dobrym pomysłem będzie też skakanka, która pozwoli na ćwiczenie koordynacji ruchów i zachęci dziecko do aktywności fizycznej. A może tak… rzutki na rzepy? Gra jest prosta i zabawna , a zabawki lekkie – możecie więc zabrać je dosłownie wszędzie! Przymocujcie tarczę z kolorowymi, punktowanymi polami np. do drzewa i po kolei rzucajcie w nią piłeczkami. Możecie rywalizować na punkty, przy okazji ucząc się nawzajem dodawać cyfry „dziesiątkami”.


SZUKASZ FAJNYCH POMYSŁÓW NA ZABAWY I ZABAWKI DLA DZIECI? WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJESZ, ZNAJDZIESZ W NASZYM DZIALE DLA DZIECI!Poprzedni wpis

0

Dodaj aplikację Clixs.pl do ekranu głównego na urządzeniu mobilnym