Opublikowano: 15.11.2018 19:57 Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 19:18

Często słyszy się, że aby jeździć Mercedesem, trzeba do tego… Dojrzeć. A kto choć raz zazna luksusu i przyjemności, płynącej z jazdy tą słynną marką samochodu, już nie będzie chciał mieć innego. Dlaczego tak się dzieje?


Mała wadliwość i tania eksploatacja

Auta Mercedes znane są przede wszystkim z tego, że naprawdę bardzo rzadko się psują. Są to auta niemal niezawodne, których jakość wykonania mówi sama za siebie. Jeżeli jednak zdarzy się, że potocznie zwany przez fanów motoryzacji „Merc” dorobi się jakiejś szkody, nie będzie problemu z jego naprawą. Ich eksploatacja nie tylko pozwala bowiem na ograniczanie kosztów naprawy, ale nawet i na trafne… Prognozowanie ich! W przeciwieństwie do pojazdów francuskich, samochody osobowe marki Mercedes nie psują się ot tak, z dnia na dzień. Stare „Merce”, mimo że też po jakimś czasie się eksploatują, generują przy tym bardzo zaporowe koszta.


Dodatkowe plusy „jazdy z gwiazdą”

Cóż, w Mercedesie naprawdę ciężko jest wyglądać… Źle. Nie dość więc, że człowiek dobrze się w nim prezentuje, to ceny samochodów osobowych marki Mercedes są dzisiaj wyjątkowo dostępne, jak na przeciętną kieszeń Polaka. Bardzo dostępnym modelem jest chociażby Mercedes klasy C, szczególnie po 2000 roku.

Plusem jazdy z charakterystyczną gwiazdą jest również to, że jej komfort jest naprawdę wysoki, a wyposażenie samochodu oraz silnik są naprawdę doskonałej jakości. Mercedes Klasa C świetnie potrafi radzić sobie z nierównościami i dziurami na drodze, jednocześnie dobrze prowadząc się na zakrętach. W tym samochodzie szybko poczujesz, na ile jeszcze możesz sobie pozwolić – zwłaszcza, kiedy Twój model bogaty jest dodatkowo w kompresor.


Mercedes w automacie

Jest to chyba najwygodniejsza opcja sterowania tym niesamowitym pojazdem. Automatyczna skrzynia biegów jest bowiem stosunkowo trwała i bardzo szybko zmienia biegi, przy zachowywaniu odpowiedniej delikatności dla Mercedesa. Tak więc, ta marka ma naprawdę dużo do zaoferowania, nie będąc przy tym wulgarną. Dla wszystkich, którzy szukają komfortu i klasy, Mercedes będzie doskonałym autem! A, że te bardziej luksusowe modele typu Mercedes-Benz Klasa S już nie należą do najtańszych, cóż… Zawsze pozostaje zakup biletu miesięcznego na PKP!
Poprzedni wpis Następny wpis

0

Dodaj aplikację Clixs.pl do ekranu głównego na urządzeniu mobilnym