Opublikowano: 15.11.2018 21:36 Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 19:18

Sprzedajesz lub kupujesz mieszkanie? Koniecznie zapoznaj się z plusami korzystania z usług biura nieruchomości!


Formalności? Żaden problem!

Dzięki pomocy biura, nie popełnisz żadnych błędów w formułowanej umowie lub nie pominiesz podstawowych jej zapisów. Jeżeli to pośrednik (a nie Ty!) dokonał nieprawidłowego sprawdzenia stanu prawnego i przeniesienie własności byłoby dla Ciebie z tego względu niekorzystne – to on ponosi konsekwencje! Zatem, biuro nieruchomości pomoże zarówno przy dokumentach, jak i ocenie stanu prawnego danej nieruchomości.


Poszukiwania z biurem nieruchomości

Biuro udostępnia różne oferty, wśród których możesz np. kupić wymarzone mieszkanie. Najpierw określasz swoje preferencje, a na tej podstawie pośrednik znajduje wszystkie aktualne propozycje na rynku. Cóż, samodzielne szukanie mieszkania często zazwyczaj nas… przerasta – a to ze względu na ich ogromną liczebność i nieumiejętność dokonywania dokładnej selekcji. Tak samo, jeżeli sprzedajesz posiadłość, musisz liczyć się z ciągłymi telefonami (często w niezbyt korzystnych momentach). Oddając „sprawę” do biura, to oni będą zajmowali się takimi sprawami, udzielając dokładniejszych informacji – znają się bowiem na sprzedaży tak, jak nikt inny!


Bezpieczeństwo transakcji

Dzięki ingerencji biura nieruchomości zyskujesz pewność, że transakcja przebiegnie prawidłowo i wszelakie kwestie finansowe i prawne zostaną dokładnie sfinalizowane. Biuro zadba o poinformowanie obu stron na temat poszczególnych etapów transakcji, a także udzieli fachowej pomocy poprzez swoich pośredników. Jeżeli sprzedajesz mieszkanie, zaoszczędzisz zatem zarówno czas, jak i wszelakie koszty związane z samodzielnym organizowaniem dokumentów. W dzisiejszych czasach każdy pośrednik nieruchomości wpisany jest do Centralnego Rejestru Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Sprawdź jednak koniecznie, czy dane biuro posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej oraz czy będą Tobie gwarantowane przywileje związane z Kartą Praw Klienta – to wysokie świadectwo usług każdego biura nieruchomości!
Poprzedni wpis Następny wpis

0

Dodaj aplikację Clixs.pl do ekranu głównego na urządzeniu mobilnym