Opublikowano: 11.04.2019 05:07 Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 19:18

Rynek książek w formie e-booków, czyli książek elektronicznych, rozwija się w Polsce zaskakująco szybko. Każdego roku e-booków sprzedaje się coraz więcej. Oczywiście papierowe wersje nadal posiadają swoich wiernych zwolenników – związane jest to jednak z wiernością tradycji oraz… nieświadomością. Elektroniczna książka wnosi naprawdę wiele pozytywów w życie czytelników.


Dlaczego warto wymienić papier na e-booka?

Oczywiście tradycyjna książka wyróżnić się może fizycznością – jest „namacalna”, a my możemy je kolekcjonować. Niektórzy uwielbiają takie książki ze względu na specyficzny zapach farby drukarskiej, kojarzący się z nowością. Zapominamy jednak o bardzo ważnej kwestii – kosztach produkcji papierowej książki. Niektórzy nie mają pojęcia, że na wyprodukowanie 1 tony papieru trzeba wyciąć aż… 20 drzew. Do tego dochodzi zużycie ok. 26 tysięcy wody zanieczyszczonej chemicznie, ponad tysiąc litrów paliwa i aż 4200 kWh energii! Niestety, ale na druk książek zużywa się papier zazwyczaj wysokiej jakości – zatem szansa na odzyskanie go z recyklingu jest niemal zerowa. Warto więc zdecydować się na czytnik e-book, np. Amazon Kindle 8 Touch (ok. 350 zł).


Oszczędności a czytanie w podróży

Dużo podróżujesz, a w bagażu podręcznym zmieścisz tylko jedną książkę? Ograniczenie bagażowe nie pozwala na przewożenie wielu papierowych tomów. Czytnik e-book rozwiązuje ten problem, ponieważ pomieścisz w nim nawet kilkadziesiąt tysięcy różnych książek w wersji elektronicznej! Doskonałym przykładem może być Pocketbook Touch Lux 3 (ok. 500 zł), który wyposażono w aż 8 GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo nie musisz się więcej martwić o to, że poplamisz tradycyjną książkę lub będziesz musiał wydawać kilkaset złotych miesięcznie na ulubione pozycje w księgarni. Inwestycja w e-book jest jednorazowa, a wiele książek przeczytasz na nim za darmo. To będzie naprawdę rozsądny wybór zarówno pod względem ekologii, dostępności, jak i… wygody czytania!


SZUKASZ CZYTNIKA EBOOKÓW DLA SIEBIE LUB KOGOŚ BLISKIEGO? NA CLIXS.PL ZNAJDZIESZ DUŻY WYBÓR CZYTNIKÓW ORAZ INNEJ ELEKTRONIKI. CZYTNIKI ZNAJDZIESZ TUTAJ >> CZYTNIKI EBOOKÓWPoprzedni wpis Następny wpis

0

Dodaj aplikację Clixs.pl do ekranu głównego na urządzeniu mobilnym